T.S 44 DEDEKTÖR

TS44 Metal Arama Dedektörü, Altın DedektörüDedektörü Oluşturan Parçalar

  1. Ana Gövde
  2. Arama Bobini
  3. Arama Çubukları (3 Parça)
  4. Kulaklık
  5. Taşıma Çantası
  6. Araç şarj aparatı.

Ana gövde 3 parçadan oluşan bobin sapları ve arama bobininin montaj edilmiş hali ile yandaki görünümdedir.

TS44 Define Dedektörü

TS44 Dedektör Ön Panel ve Tuşların Görevleri

1 – AÇ KAPA : Cihazın açılıp kapanması bu buton sayesinde gerçekleşir.
2 – TOPRAK AYARI : Bu düğme ile topraktaki mineral ve madensel etki tamamen yok edilir.
3 – TOPRAK SEÇİMİ BUTONU: 6 kademeli toprak ayrı hafızası tuşları ile toprak yapısı ve yapılan toprak ayarı hafızaya alınır.Bu sayade daha önce gidilen arazilerde yeniden toprak ayarı yapmamıza gerek kalmaz.Direk arama için kullanılan butondur.
4 – ÇELİK MODU: Çelik yani karışım metalleri ayırabilme özelliği sayesinde bu tür bir metale rastlandığı zaman yanıltıcı sinyal vermek yerine bu led ışığı yanar. Kullanıcıyı yanıltmaz.
5 – TOPRAK SEÇİMİ : 6 kademeli toprak ayrı hafızası tuşları ile toprak yapısı ve yapılan toprak ayarı hafızaya alınır.Bu sayade daha önce gidilen arazilerde yeniden toprak ayarı yapmamıza gerek kalmaz.
6 – BOŞLUK TESPİTİ: Toprak altındaki kapalı boşlukları (mezar,oda mahsen vs.) gösterir.
7 – HAZIR LEDİ: Toprak ayarı yapıldıktan sonra bu ışık sürekli yanıp sönerek dedektörün hazır olduğunu gösterir.Kullanıcı bu lede bakarak cihazın durumunu kolayca anlayabilir.Ayrıca bu led ayrım modunda arama yapılırken kıymetsiz bir metalin üzerine geldiğinde sönerek altta bulunan metalin altın olmadığını ve kıymetsiz bir metal olduğunu gösterir.
8 – METAL IŞIKLARI : Dedektör arama için hazırlanırken üzerinde bulunduğu toprağın mineral yapısına bağlı olarak toprak ayarı yapılırken bir takım sinyaller verir. Bu sinyallerin varlığını bu ışıkların yanması ile anlarız.Bu ışıklar sönene kadar toprak ayarı bitmiş sayılmaz.Genel aramada ise bir metal bulunduğunda bu ışıklar yanar.
9 – KIYMETLİ IŞIKLARI: Üzerine gelindiğinde bu ışıkların yanması halinde ; üzerinde bulunduğumuz metalin kıymetli bir metal olduğunu bize bildiren ledlerdir.Ör.Gümüş,Alüminyum,Bakır vs.(Altın ışıkları için bkz. 5 )
10 – ALTIN IŞIKLARI : Altın ayrımı konusunda son derece iddalı bir dedektör olan TS 44 sadece altın bulduğunda bu ışıklarını yakar ve kullanıcısına farklı bir ışık ve ses tonu ile uyarıda bulunur.
11 – METAL AYARI BUTONU: Arama yapmak istediğimiz konumu belirleyen butondur.
12 – LEDLER : Bu ledler dedektörün açık olup olmadığını , akü-şarj durumunu kullanıcıya bildirir.
13 – GENEL ARAMA LEDİ: Arama işlemine bu konumda başlayabilirsiniz.Genel arama konumunda cihazınız tespit ettiği bütün metalleri ayrım yapmadan ve varsa topraktaki bütün boşlukları tespit edecektir.
14 – GÖVDE : Dedektör başlığının gövdesi.
15 – AYRIM LEDİ : Cihazımız bu konumda çalışırken kıymetsiz metalleri görmezden gelerek tespit ettiği metalleri kıymetli , çelik ve altın olarak ekranında net bir şekilde gösterecektir.Eğer kıymetsiz metal veya boşluk üzerine gelinecek olunursa dedektör bu kez hazır ışığını söndürerek üzerinde bulunduğunuz yerde bir değersiz metal olduğunu gösterecektir.
16 – PİL TESTİ BUTONU : Bu buton sayesinde dedektör pilinin şarj durumunu görebiliriz.
17 – METAL (+) BUTONU : Bu buton toprak ayarı yapılırken toprakta bulunan metal minerallerini yok etmek için kullanılır.
18 – HAFIZA BUTONU : Bu buton dedektörün toprak hafızası yapmasında bize yardımcı olur.
19 – BOŞLUK (-) BUTONU : Bu buton toprak ayarı yapılırken toprakta bulunan küçük hava boşluklarını yok etmek için kullanılır.
20- TOPRAK SEÇİM LEDLERİ :D aha önce gittiğimiz arazilerde kaydettiğimiz toprak türlerinin gösterildiği ışıklar.

TS44 Dedektörün Derinlik Tespiti

TS44 Dedektör ile toprak altında olan metalin büyüklüğünü ve metalin ne kadar derinde olduğunu en iyi şekilde tespit edilir.

TS44 Dedektör Bobin

TS44 Dedektörün Teknik Özellikleri

* TS 44 Dedektör ; çok fazla derinliğe sahip bir dedektördür.
* Her türlü toprak yapısına mükemmel uyum sağlar.
* Metalleri net olarak ayırabilme özelliğine sahiptir.
* Metallerin cinsi , büyüklüğü ve derinliği hakkındaki bilgileri işlemcisi tarafından değerlendirildikten sonra ekrana yansıtma yeteneğine sahiptir.
* Her fonksiyonda ayrı tonda ses ve ışıkla ayırım yapabilme özelliğine sahiptir.
* Otomatik toprak ayarı hafızası mevcuttur.
* Kolaylaştırılmış toprak ayarı sistemi vardır.
* Mermer , kaya ,beton, asfalt ve horosan gibi sert oluşumlardan sinyal geçirebilme özelliği vardır.
* Toprak altındaki sıkışmış boşlukları (mezar , kapalı mağara,mahsen) bulabilme özelliği vardır.
* Islak ve nemli topraklarda derinlik kaybına uğramayan özel sistemi vardır.
* 43 cm çapında D sistem derin başlıklıdır. (küçük metallere duyarlı)
* Uzun ömürlü ve şarj edilebilir bataryası sayesinde 8 saat kesintisiz arama yapabilme ;
* 6 kademeli toprak ayarı hafızası
* Cihazın sesinin başkalarınca duyulmaması için gerekli kulaklık sistemi vardır.
* Topraktaki minerallerden etkilenmeme .
* Derinden algıladığı metalleri derinlik kaybına uğramadan ekranına yansıtabilme özellikleri vardır.

T.S 44 METAL ARAMA DEDEKTÖRÜNÜN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

Sismik Elektronik tarafından titizlikle yürütülen Ar-Ge çalışmaları neticesinde kullanıcıların kolay ve doğru bir şekilde arama yapmalarını sağlayabilmek için tasarlanmış üstün özelliklere sahip bir dedektördür.

Arazi şartlarına mükemmel uyum sağlayan bu cihaz toprak ayar sistemine sahip olarak üretilmiştir.

Otomatik toprak ayar sistemi sayesinde toprağın yapısı ne kadar değişken ve minarelli olursa olsun sahte sinyal vermez.

Hafif gövdesi , ergonomik dizaynı ve kullanım rahatlığı sayesinde uzun süreli aramalarda kullanıcı dostudur.Kullanıcıyı yormaz.

Geniş kapasiteli bir cihaz olup çok derinden dahi gördüğü metali ilk algıladığı noktadan itibaren net ayırarak kullanıcıyı yanıltmaz.

Topraktaki mineralleri görmezden gelerek kullanıcıları direk olarak metale yönlendirir ve metalleri kıymetli,kıymetsiz  olarak değerini söylerek ayırabildiği gibi diğer dedektörlerin ayıramadığı (çelik,çivi,teneke vs.) türü metalleri de çelik veya karışım olarak ayırabilen dedektördür.

Başlığını suya sokmamak kaydı ile durgun ve yavaş akan derelerin içindeki metalleri derinlik kaybına uğramadan tespit eder .Küp ,kiremit,vs.parçalarını tanır ve yok sayarak yanıltıcı ikaz vermez.

Horosan, mermer, kaya gibi sert oluşumlardan sinyal gönderebildiği için , bunların içindeki boşlukları ve metalleri görüp ayırabilme özelliğine sahiptir.

Kısacası TS 44 Dedektör her türlü arazi şartlarında kolay anlaşılabilir ve pratik arama yapabilmesi açısından ;kullanıcı memnuniyeti ileri düzeyde bir cihazdır.Sınıfının en iyisi olup ; yanıltıcı sinyal  vermez. Hiç bir dedektör kullanıcısına bu kadar dürüst olmamıştır.

TS 44 Dedektörü alacak olan herkese arazide tanıtım  ve eğitimi ücretsiz olarak verilir.Bu eğitim ve tanıtım dedektörümüzün ne kadar verimli olduğu konusunda daha ikna edici olacaktır.

 


 

Anasayfa::Hakkımızda::Ürünler::Hizmetler::Destek::İletişim
2008 (c) Sismik Dedektör. Tüm Hakları Saklıdır.
made in anatolia